Tipy a triky

433 Pins
 4w
Collection by
three jars filled with pickles sitting on top of a table
Víte, jaké jsou nejnovější trendy v přípravě domácích džemů a marmelád? Z čeho se vyrábějí a co s...
Výroba vlastních džemů, marmelád, želé i sirupů je dnes velmi populární a každým rokem přibývají další tisíce nadšenců, kteří hledají originální recepty, experimentují a tvoří svoje vlastní produkty i jedinečné receptury.
Kdo to jednou zkusil a zjistil, jak snadné to je a jak lahodné, vynikající a chuťově zajímavé můžou být domácí džemy, už jiné chtít nebude! Jak vyrobit ten nejlepší domácí džem? Záleží na každém jednotlivci, jaký způsob výroby marmelád a džemů si vybere a jakou cestou půjde. K ovoci můžete přidat cukr a pektin nebo vám k cíli pomůžou moderní želírovací přípravky. Gnocchi, Food Festival
Jak vyrobit ten nejlepší domácí džem a jak připravovat džemy s nízkým obsahem kalorií
Kdo to jednou zkusil a zjistil, jak snadné to je a jak lahodné, vynikající a chuťově zajímavé můžou být domácí džemy, už jiné chtít nebude! Jak vyrobit ten nejlepší domácí džem? Záleží na každém jednotlivci, jaký způsob výroby marmelád a džemů si vybere a jakou cestou půjde. K ovoci můžete přidat cukr a pektin nebo vám k cíli pomůžou moderní želírovací přípravky.
Výroba domácích džemů, marmelád, želé i sirupů je velmi jednoduchá, ale musíte znát pár fíglů a vybrat si ten správný prostředek, abyste je udělali přesně tak, jak chcete, a obsahovaly tolik cukru, kolik si budete přát.
Objevte svět zavařování i vy! Želírovací cukr, Gelfix nebo Želírovací cukr se stévií. Který si vy...
Výroba domácích džemů, marmelád, želé i sirupů je velmi jednoduchá, ale musíte znát pár fíglů a vybrat si ten správný prostředek, abyste je udělali přesně tak, jak chcete, a obsahovaly tolik cukru, kolik si budete přát.
Kyselina citrónová podporuje želírovací proces a zvýrazňuje chuť a barvu ovoce i zeleniny při zavařování. Vhodná je také na dochucení salátů, kompotů a nápojů. Široké využití má ale také v domácnosti.
Kyselina citrónová je opředena mnoha mýty. Víte, jak to s ní je doopravdy?
Kyselina citrónová podporuje želírovací proces a zvýrazňuje chuť a barvu ovoce i zeleniny při zavařování. Vhodná je také na dochucení salátů, kompotů a nápojů. Široké využití má ale také v domácnosti.
a plate with some food on it and a fork next to the plate that says, pet nejepsch posypek na ove knediky
Pět nejlepších posypek na ovocné knedlíky: Strouhaný tvaroh, falešná drobenka i voňavý perník jíd...
Ovocné knedlíky jsou výborné samy o sobě, ale můžou být ještě lepší, když na ně zvolíte skvělou posypku. Ta dá jídlu šmrnc a skvěle je ochutí. Na výběr je několik možností a my si je dnes připomeneme.
kebabs on a grill with the caption in russian above it that reads
Ke grilu! Tyhle vychytávky vám zpříjemní letní mlsání
Na jaře a létě toho milujeme hodně. Samozřejmě v první řadě pěkné počasí, koupání, sportování a vůbec pohyb venku, ale také grilování! A je jedno, zda dáváte přednost šťavnatému steaku, máte rádi různé druhy zeleniny nebo si nejvíc pochutnáte na skvěle ugrilovaném sýru.
Nedostatek vitamínu D se projevuje únavou, vypadáváním vlasů, bolestí svalů, zvýšenou kazivostí zubů, i větším rizikem osteoporózy. Pokud je 2 až 3 dny pod mrakem, nebo deštivé počasí, množství vitamínu D v krvi klesne pod doporučenou denní dávku. Zkušený lékárník Vám poradí, co a v jakém množství jíst, abyste vitamín D rychle doplnili. Vitamins, Vitamin D
Lékárna.cz vám poradí, jak správně doplnit potřebný vitamín D
Nedostatek vitamínu D se projevuje únavou, vypadáváním vlasů, bolestí svalů, zvýšenou kazivostí zubů, i větším rizikem osteoporózy. Pokud je 2 až 3 dny pod mrakem, nebo deštivé počasí, množství vitamínu D v krvi klesne pod doporučenou denní dávku. Zkušený lékárník Vám poradí, co a v jakém množství jíst, abyste vitamín D rychle doplnili.
a table topped with jams and strawberries next to other food items on plates
Víte nebo nevíte? Aneb 12 užitečných rad pro správné želírování
Domácí džem nebo marmeládu nemohou nahradit ani ty nejdražší výrobky, které se dají koupit v obchodech. Připravit tuto lahůdku ve vlastní kuchyni a z vlastního ovoce je poměrně jednoduché, a pokud se naučíte pár vychytávek, vaše marmelády a džemy budou v rodině pověstnou, vyhlášenou a vyhledávanou specialitou.
strawberries and watermelon in a mason jar on a table with the beach in the background
Sirupy. Víte, jak připravíte snadno a rychle ty nejlepší domácí?
První díl našeho seriálu o domácím zpracování ovoce bude věnovaný sirupům. Správný sirup má nejen báječně chutnat, ale také krásně vonět po ovoci nebo bylinkách a být hustý tak akorát. Jak na to, aby tohle všechno ten váš splňoval?
a woman is looking in the refrigerator for food to be eaten and drink from it
Skladujete správně potraviny? Co patří do lednice a kolik v ní má být stupňů?
Se skladováním potravin mohou výrazně pomoct informace na etiketě. Některé výrobky ji však postrádají a doporučené informace nemusí být vždy dostatečně konkrétní na to, aby potraviny vydržely čerstvé co nejdéle. Vybrali jsme čtyři kategorie potravin a shromáždili fakta a doporučení ohledně skladování. Proč nedávat vejce do dveří lednice? A jakou potravinu nikdy neomývat?
two hands holding a plate with food on it and the words mom spelled in small letters
Hořčíku ve stravě ubývá, pomůže ale s únavou i při stresu
Při únavě a stresu, nespavosti, bolestech hlavy nebo křečích v končetinách je obvyklým doporučením doplnit hořčík. V běžné stravě je ho ale čím dál míň. A v nabídce volně prodejných léčivých přípravků naopak čím dál víc. Vyplatí se něco o hořčíku vědět a vybírat podle toho, co přesně má v těle podpořit. Odborníci z největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz poradí, co se vyplatí sledovat.
a wooden bowl filled with nuts on top of a table
Lékárna.cz radí: superpotraviny hledejte doma ve spižírně
Superpotraviny jsou zásobárna antioxidantů, vitamínů a mastných kyselin. Ve vlastní spižírně jich jistě najdete hned několik. Nevěříte? Lékárna.cz vám poradí.
a table topped with lots of wine glasses and plates filled with food next to windows
Vánoce klepou na dveře. Připravte se na ně a pochutnejte si na opravdových dobrotách
Na co se těšíte nejvíc? Na bramborový salát? Vanilkové rohlíčky? Vánočku nebo knedlíčkovou polévku? Některé z těchto dobrot si sice dopřejete i ve všední dny, o Vánocích ale chutnají nějak jinak, nezdá se vám?
a bag of food sitting on top of a table
Seznamte se s českým odborníkem na chilli
Máte rádi pikantní? Patříte k těm, kteří by si porci chilli nasypali nejraději úplně do všeho? Pak si dopřejte trochu (nebo hodně) pikantnosti s chilli produkty české značky HOT CHIP. Pochutnají si milovníci mírně i extra pálivého.