Pinterest • Verdens idékatalog

Christmas auction

15 Alle Pins103 Følgere

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927 Spor i snøen Olje på lerret, 50x80 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

CHIKANOBU JAPANSK 1838 - 1912 "A winter scene at court" 1885 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 35,5x23,5 cm x 3 Signert og datostemplet

HIROSHIGE SKOLE Sne ved tempel, ca 1850 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 18x24 cm

CARL MOE KRISTIANIA 1879 - OSLO 1959 Elv i vinterlandskap Olje på lerret, 66x106 cm Signert nede til venstre: C. Moe

KJELL AUKRUST ALVDAL 1920 - 2002 "Gamal ut-løe i Alvdal" Fargeserigrafi, 15/345. 28x19 cm (L) Signert nede til høyre: Aukrust

ALEXANDER SCHULTZ KRISTIANIA 1901 - OSLO 1981 Vintermotiv Olje på lerret, 65x81 cm Signert nede til høyre: A. Schultz

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927 Vinterstemning Olje på lerret, 50x69 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

HIROSHIGE 1STE (ANDO) JAPANSK 1797 - 1858 Snølandskap Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 26x38,5 cm Signert og datostemplet Trykket på 1900-tallet

THORALV SUNDT-OHLSEN KRISTIANIA 1884 - D.SST. 1948 "Staavi" 1919 Olje på lerret, 44x69 Stedsbestemt, datert og signart nede til venstre: Staavi 1919 Th Sundt-Ohlsen

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927 Vintermotiv, 1896 Olje på lerret, 45x55 cm Signert og datert nede til høyre: Gustav Wentzel 96