Christmas auction

15 Alle Pins131 Følgere
GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Vinterstemning Olje på lerret, 50x69 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Spor i snøen Olje på lerret, 50x80 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Vintermotiv, 1896 Olje på lerret, 45x55 cm Signert og datert nede til høyre: Gustav Wentzel 96

RIDTJOF NANSEN OSLO 1861 - BÆRUM 1930  En pust i bakken Litografi, 29x38 cm Signert og datert nede til høyre: Fridtjof Nansen 192?

FRIDTJOF NANSEN OSLO 1861 - BÆRUM 1930  Skiløper, 1925 Litografi, 29x37 cm Signert og datert nede til høyre: Fridtjof Nansen 1925

CHIKANOBU JAPANSK 1838 - 1912  "A winter scene at court" 1885 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 35,5x23,5 cm x 3 Signert og datostemplet

HIROSHIGE 1STE (ANDO) JAPANSK 1797 - 1858  Snølandskap Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 26x38,5 cm Signert og datostemplet Trykket på 1900-tallet

HIROSHIGE SKOLE Sne ved tempel, ca 1850 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 18x24 cm

CARL MOE KRISTIANIA 1879 - OSLO 1959  Elv i vinterlandskap Olje på lerret, 66x106 cm Signert nede til venstre: C. Moe

KJELL AUKRUST ALVDAL 1920 - 2002  "Gamal ut-løe i Alvdal" Fargeserigrafi, 15/345. 28x19 cm (L) Signert nede til høyre: Aukrust

Flere ideer
Gunnar S. Gundersen, Komposisjon

LEONARD RICKHARD TVEDESTRAND 1945  Komposisjon, 2004-2008 Olje på lerret, 24x24cm Signert nede i høyre hjørne: LR Signert og datert bak på blinderammen   UTSTILT Kuntsnerforbundet, 2004, kat nr 14

CHRISTIAN KROHG VESTRE AKER 1852 - OSLO 1925  Kvinne i hvit kjole Olje på lerret, 70x45 cm Signert nede til høyre: C Krohg

PER KLEIVA TROMS 1933  "Ein gong vil alt bli bra" 2000 Fargeserigrafi, 42/80. 50x50 cm Signert og datert nede til høyre: Per Kleiva -00

KJELL NUPEN KRISTIANSAND 1955 - D.SST. 2014  Komposisjon Olje på pergament og lerret / Collage. 35x50 cm Lakksegl signert oppe i midten

LUDVIG EIKAAS JØLSTER 1920 - OSLO 2010  Landscape  Etching, 1/20, 65x50  Signed lower right: Eikaas

Gunnar S. Gundersen   Forde 1921 - Bærum 1983   Composition in gray and green, 1968   Fargeserigrafi, 38/50. 56x46 cm   Signed and dated lower right: Gunnar S. Gundersen -68

FRIDTJOF NANSEN OSLO 1861 - BÆRUM 1930  En pust i bakken Litografi, 29x38 cm Signert og datert nede til høyre: Fridtjof Nansen 192?

DOLK "Pig" 2010 Fargeserigrafi, 49/250. 70x50 cm (papirmål) Signert og datert nede til høyre: Dolk 10

HÅKON GULLVÅG TRONDHEIM 1959  "Pan" Knut Hamsun Mappe med 12 fargelitografier, XXIV/XXX. 74x59 cm Alle signerre nede til høyre: Håkon Gullvåg Galleri Ismene, Trondheim Edouard Weiss, Paris  I originalmappen, uten rammer

Søk