KJELL AUKRUST ALVDAL 1920 - 2002  "Gamal ut-løe i Alvdal" Fargeserigrafi, 15/345. 28x19 cm (L) Signert nede til høyre: Aukrust

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Vinterstemning Olje på lerret, 50x69 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Spor i snøen Olje på lerret, 50x80 cm Signert nede til høyre: Gustav Wentzel

GUSTAV WENTZEL CHRISTIANIA 1859 - LILLEHAMMER 1927  Vintermotiv, 1896 Olje på lerret, 45x55 cm Signert og datert nede til høyre: Gustav Wentzel 96

RIDTJOF NANSEN OSLO 1861 - BÆRUM 1930  En pust i bakken Litografi, 29x38 cm Signert og datert nede til høyre: Fridtjof Nansen 192?

FRIDTJOF NANSEN OSLO 1861 - BÆRUM 1930  Skiløper, 1925 Litografi, 29x37 cm Signert og datert nede til høyre: Fridtjof Nansen 1925

CHIKANOBU JAPANSK 1838 - 1912  "A winter scene at court" 1885 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 35,5x23,5 cm x 3 Signert og datostemplet

HIROSHIGE 1STE (ANDO) JAPANSK 1797 - 1858  Snølandskap Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 26x38,5 cm Signert og datostemplet Trykket på 1900-tallet

HIROSHIGE SKOLE Sne ved tempel, ca 1850 Japansk fargetresnitt, Ukiyo-e. 18x24 cm

CARL MOE KRISTIANIA 1879 - OSLO 1959  Elv i vinterlandskap Olje på lerret, 66x106 cm Signert nede til venstre: C. Moe

ALEXANDER SCHULTZ KRISTIANIA 1901 - OSLO 1981  Vintermotiv Olje på lerret, 65x81 cm Signert nede til høyre: A. Schultz

THORALV SUNDT-OHLSEN KRISTIANIA 1884 - D.SST. 1948  "Staavi" 1919 Olje på lerret, 44x69 Stedsbestemt, datert og signart nede til venstre: Staavi 1919 Th Sundt-Ohlsen

RINE FÜRST Engel Forgylt gips, L: 140 H: 47 D: 80 cm Usignert

ANNE-LISE KNOFF HAMAR 1937 - 2005  "Draumkvedet - Julenatt" 1971 Koldnålsradering, prøvetrykk. 34x26 cm Signert og datert nede til høyre: Anne Knoff -71

ARILD NYQUIST OSLO 1937 - ASKER 2004  "Til jul" Fargelitografi, H.C. 65x50 cm (arkmål) Signert nede til høyre: Arild Nyquist

Search